Outdoorzona.cz

Cyklopůjčovny Českých drah – proč, jak a za kolik?

Nechce se vám trmácet s kolem na dovolenou? Nechte kolo doma a půjčte si ho u nás. Přímo na nádraží si můžete díky ČD Bike vypůjčit kvalitní trekingové kolo a vydat se na cestu... Těmito průvodnimi slovy láká smělý projekt Českých drah své zákazníky.

V loňském roce se o této službě Českých drah často hovořilo v souvislosti se zmatenými pokyny a nesrozumitelnou nabídkou, kterou České dráhy své zákazníky spíše odrazovali. Jak tedy vypadá tento projekt letos? Lze konstatovat, že ČD skutečně reagovala na problémovost informační složky projektu a do roku 2012 vstoupili s již samostatnými brožurami pro každý kraj, který službu ČD BIKE poskytuje. Tedy pro Karlovarský kraj, Jihočeský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Olomoucký kraj, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj. Všechny brožury jsou také dostupné v online podobě na webu cd.cz. Informace tak lze nyní získávat mnohem snadněji a přehledněji, za což ČD patří velký dík.


Samotné zapůjčení kola je snadné. Stačí předložit dva své osobní průkazy (např. občanský průkaz, řidičský průkaz, pas apod.) pro sepsání nájemní smlouvy a smlouvu podepsat. Dále je nutné složit zálohu za vypůjčené kolo (záloha je vrácena i při vrácení kola v jiné stanici, kde lze vypůjčené kolo vrátit), zaplatit půjčovné a pak již můžete vyrazit na výlet… V nabídce půjčoven jsou standardně vedena kola horská, trekingová či elektrokola. Cena zapůjčení kola je ve většině půjčovnách stanovena na 160 Kč (jednodenní zapůjčení). V případě, že se prokážete In-kartou, zaplatíte za jednodenní vypůjčení 120 Kč. Další položky ceníku, jako například polodenní nájemné, kauce za kolo či kauce skupinová za 2 – 5 kol jsou individuální a liší se dle jednotlivých krajů. Všechny informace včetně ceníku jsou vždy uvedeny v brožuře určené pro příslušný kraj. Závěrem ještě jedna důležitá informace – půjčovny kol ČD jsou v provozu každoročně od 1. dubna do 31. října.


Průvodce na webu ČD: http://www.cd.cz/volny-cas/pujcovny-kol-cd/-5888/

Autor článku: Ondra Potočný

Všechny informace jsou platné ke dni publikování 22.07., změny vyhrazeny

Diskuze

Komentovat příspěvek

Outdoor vybavení
TOPlist